Сьогі (японські шахи) - інтелектуальна гра самураїв

March 28, 2017

 

Сьогі (сегі, шьогі, японські шахи) – одна із настільних інтелектуальних ігор з корінням, що сягає глибокої давнини. Походить від стародавньої гри «чатуранга», батьківщиною якої можна вважати іранський Абадан, що в давнину входив до складу Індії. Звідти любителі завезли її через Персію до Європи, де вона еволюціонувала в те, що сьогодні відомо під назвою «шахи». Але рух гри відбувався і на схід, до Китаю, де вона трансформувалася в «сянци». В епоху Нара (710-794) японські місії, яких направляли до двору імперії Тан, привезли з собою на батьківщину захоплюючу гру, дещо змінивши на свій лад її назву.

 

Намагаючись провести певне порівняння  сьогів і шахів, можна точно сказати, що  гра сьогі не для тих хто схильний розмінювати фігури, переводячи гру в затяжний та виснажливий пішаковий ендшпіль.
У сьогі, зазвичай, не буває нічийного результату. Гра починається з позиційного маневрування у своєму таборі і закінчується лавиноподібною
красивою матовою контрукцією.

Достатньо тактичних прийомів (тесуджі), фортець і стилів гри.  Ця гра  здобуває все більше прихильників як у світі так і в Україні. Говорять, що для того що б в сьогі зробити правильний, переможний хід його потрібно відчути!

Please reload

Избранные посты

Велика настінна шахова дошка - ідеальне рішення для шкіл

September 20, 2017

1/3
Please reload

Недавние посты